Blog

COVID-19 İnsanların İnternet'ten Satın Alma Biçimlerini Değiştiriyor

page-thumb

COVID-19 İnsanların İnternet'ten Satın Alma Biçimlerini Değiştiriyor

  • 15.06.2020
blog-details

COVID-19'un Alışveriş Alışkanlıkları ve Dijital Ticaret Üzerine Etkisi

Alışveriş tutkusu

Herkes bugünlerde para harcamaktan rahatsız oluyor, sadece ihtiyaç duyduğumuz temelde satın alıyor, hepimiz karşı karşıya olduğumuz COVID19 salgını sayesinde.

Olumlu tüketici hissi var. Tüketicilerin% 41'i ekonominin 2-3 ay içinde toparlanmasını bekliyor . Yüksek gelirli gruplar zarardan kurtulma konusunda daha iyimserdir. Düşük gelirli grupların nasıl hissettiğini tahmin ediyor musunuz?

Tüketicilerin ağır% 43'ü para harcama planlarını erteliyor. Kim istemez ki? Dünya öyle olmasa da bir kıyametin eşiğinde gibi hissediyor.

İle #StayHome ve #WFH resmen onlara bu pandemik hayatta yardımcı olacak öğeler üzerinde daha fazla harcama hayat-Giriş-of-COVID-19, tüketiciler beklenen iki büyük kampanyalar olma. Buna yiyecek, ev eğlencesi, ev gereçleri vb. dahildir.

İnsanlar artık dışarı çıkamayacağı için, ilk kez bir çok müşteri ev eğlencesi (akış hizmetleri), çevrimiçi öğrenme, çevrimiçi oyun gibi sektörlerde harcama yapıyor - temelde çevrimiçi erişilebilen ve müşterilere değer verirken değer katan # StayHome veya #WFH.

Tüm dünyadaki topluluklar COVID-19'a farklı yanıt veriyor. Her ülke farklı politikalar uygulamıştır, ancak esasen hareketliliği engellemek için evde kalma talimatlarını paylaşmaktadır.

COVID-19 Sırasında Cinsiyetler Nasıl Alışveriş Yapıyor

Erkeklerin ve kadınların en az % 30'u COVID-19 nedeniyle harcamalarını azalttıklarını söylüyor.

Dikkat çeken şey, erkeklerin (neredeyse% 50'si) satın alma kararlarının kadınlara kıyasla (yaklaşık% 41) önemli ölçüde etkilendiğidir. Erkekler kadınlardan daha fazla yiyecek alıyor ve harcamalarını azaltıyor.

Koronavirüs öncesi alışveriş alışkanlıklarına kıyasla, erkekler artık alışverişlerini yapmak için gittikçe daha fazla sayıda tıklama n 'toplama veya mağazadan alma hizmetini kullanıyor.

Cinsiyet ne olursa olsun, bakkaliye, kişisel bakım ürünleri ve ev eşyaları satışı artıyor.

Alıcı segmenti dökümü

Hangi kuşağın COVID-19 hakkında en çok endişe duyduğunu ve bunun etkilerini tahmin ediyor musunuz? Yup, binyıllar - ikinci en büyük çevrimiçi alışveriş grubu .

Perakende tahmine dayalı analitik şirketi First Insight'ın CEO'su) bunlar hakkında neler söyledi:

Y kuşağının yarısından fazlası satın alma kararlarının COVID-19'dan (önemli ölçüde) etkilendiğini söylüyor.

Öncelikle milenyumlara satış yapan bir şirketseniz, COVID-19'un etkileriyle ilgili verileri analiz etmek isteyebilirsiniz.

Bin yıl öncesi nesiller, COVID19'un etkileri konusunda biraz daha az endişe duyuyor. Her iki nesilden insanların yaklaşık% 30'u COVID19'un satın alma kararlarını etkilediğini söyledi.

İnsanlar Evleri İçin Satın Alıyor

İnsanlar, iç mekan yaşamlarını daha iyi bir deneyim haline getirmek için gerekli malzemeleri ve çevrimiçi eğlenceleri satın alıyor.

Reçetesiz İlaç

Kişisel Bakım

Ev Gereçleri

Önceden Pişirilmiş Gıdalar

Taze sebzeler / meyveler

Akış hizmetleri (Ses ve Video)

Nielsen'e göre Sağlık Ürünleri ürünleri en yüksek büyümeyi gördü:

Sağlık Ürünleri Satışları

Bazı araştırma sayıları, sağlık ürünleri satışlarının% 52 oranında arttığını söylüyor .

Bu, bir endüstri olarak e-ticaretin bir darbe alacağı anlamına gelmez: sektör zaten var ve çevrimiçi alışverişi tercih eden insan sayısında bir artış görmeye devam edecek

Şimdi, dijital ticaret endüstrisinde yaklaşmakta olan aksaklıklardan korumak ve başarınızı planlamak için işletmenize yeni stratejiler oluşturmak için en iyi zaman olabilir.

Paylaş